KÜLTÜR SANAT
Giriş Tarihi : 27-03-2019 18:22   Güncelleme : 28-03-2019 13:11

Balıkesir’de 55. Kütüphane Haftası Etkinlikleri Başladı

Balıkesir’de 55.’si düzenlenen Kütüphane Haftası etkinlikleri başladı. 55. Kütüphane haftası münasebeti ile düzenlenen kutlama programına katılan Vali Ersin Yazıcı, en çok kitap okuyanlara ödüllerini takdim etti.

Balıkesir’de 55. Kütüphane Haftası Etkinlikleri Başladı

Balıkesir’de 55.’si düzenlenen Kütüphane Haftası  etkinlikleri başladı. 55. Kütüphane Haftası münasebeti  ile düzenlenen kutlama programına katılan Vali Ersin Yazıcı, en çok kitap okuyanlara ödüllerini takdim etti.

Kütüphanelerden yararlanma ve kitap okuma alışkanlığının artırılması, milli ve evrensel değerlerin öğrenilmesinde kütüphanelerin büyük bir önem taşıdığına dikkat çekmek amacıyla  Balıkesir İl Halk Kütüphanesine bu sene 25 Mart 31 Mart 2019 tarihleri aralığında ‘’ Sürdürülebilir Kalkınmada Kütüphanelerin Rolü’’ teması kapsamında kutlama etkinliği düzenlendi.

55. kütüphane Haftası dolayısıyla düzenlenen etkinlikte duygularını dile getiren Vali Ersin Yazıcı: ‘’Derece yapan vatandaşlarımızı tebrik ediyorum. Bu sayının giderek artmasını istiyoruz. Balıkesir’de Bengi Projesi kapsamında 2 yılı aşkın bir süredir okullarımızda okuma saatleri yapılıyor. Her hafta iki okula gidiyorum. Balıkesir kitap okuyan başarılı bir şehir. Ama Nüfusumuza göre kitap okuma oranlarında hep birlikte çok daha iyi noktalara geleceğiz. Türkiye’ye okuyan bir nesil yakışır. Ülkemizin çok büyük hedefleri var. Yakın bir gelecekte dünyanın en güçlü on ekonomisinden biri olacağız. Şu an dünyada 86. Sıradayız. Bu durum bize yakışmıyor. Bunun için en gencimizden en yaşlımıza herkesin gayret etmesi gerek. Kütüphanelerimizin modernize çalışmaları devam ediyor. Bilgiye ve kitaba ulaşmak eski dönemlere kıyasla artık daha hızlı ve kolay. Gençlerin kitapları elle dokunarak okumasında fayda olduğunu düşünüyorum. Yapılan bu etkinlikle birlikte yeni bir heyecan başlasın inşallah. Hep beraber okuyan bir şehir olalım. Ülke genelinde Balıkesir , çok kısa bir zaman diliminde ilk 3 şehir arasında olacak. Bizler bunu hep birlikte başaracağız. Kütüphane Haftası etkinliğimizi kutluyorum.’’ şeklinde konuştu.

Etkinlik kapsamında günün anlam ve önemine dair kitap okuma ve kütüphaneler hakkında konuşmalar yapıldı. Sonrasında en çok kitap okuyan okurlara ödülleri takdim edilerek tören sona erdi.

Balıkesir Halk Kütüphanesinde düzenlenen etkinliğe Vali Ersin Yazıcı, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Çatlı, Altıeylül Kaymakamı Oktay Kaya, kamu kurum ve kuruluş amirleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Tarım Bakanlığı vatandaşı kandıranları açıkladı…
E-Bülten Kayıt
AYVALIK NÖBETÇİ ECZANELER

AYSUN ECZANESİ - (Kırım Aysun )
Altınova Mah. Cumhuriyet Cad. 2. Sok. 88/A (Pazar Yeri Karşısı) Ayvalık, Balıkesir
02663383033

DENİZ ECZANESİ - (Öztürk Naile Nurşin )
Küçükköy Mah. Maraşel Fevzi Çakmak Blv. 3 Akdoğan Apt. Sarımsaklı, Ayvalık, Balıkesir
02663241355

ETHEMİN ECZANESİ - (Öztolan İbrahim Ethem )
Fevzipaşa – Vehbibey Mah. Talatpaşa Cad. 46 Ayvalık, Balıkesir
02663121970

ARŞİV ARAMA