ÖZEL HABER
Giriş Tarihi : 03-04-2019 03:18   Güncelleme : 03-04-2019 03:18

Evi Yanan Burhaniyeli Çakır Ailesi Sokakta Kaldı

3 ay önce yan binada çıkan yangında alevlerin büyüyüp etrafa sıçraması sonucu evleri küle dönen Çakır ailesi yardım bekliyor. Yanan evden polislerin ve komşularının yardımıyla çıkarıldıklarını söyleyen Emine Çakır, komşularının verdiği kıyafetleri kullandıklarını, yetkili kişilerden destek beklediklerini söyledi.

Evi Yanan Burhaniyeli Çakır Ailesi Sokakta Kaldı

3 ay önce çıkan yangında evlerini kaybeden Çakır ailesi yardım bekliyor. Yanmakta olan evden polislerin ve komşularının desteğiyle çıkarıldıklarını anlatan Emine Çakır, komşularının verdiği kıyafetleri giydiklerini, devletten yardım beklediklerini belirtti.

3 Ocak gecesi 23.30 sıralarında Geriş Mahallesi Sakarya Caddesinde çıkan yangın sonucu iki aile evsiz kaldı. Tek katlı evde çıkan yangının bitişiğindeki eve sıçraması sonucunda iki ev birden küle döndü. Ramazan Çakır(61) ile eşi Emine Çakır(58) yanan evden komşularının yardımıyla çıkarıldı. Burhaniye Devlet Hastanesine kaldırılan Çakır çifti, hastaneden taburcu olduktan sonra kızlarının evine taşındı. Balıkesir Valiliği ve Burhaniye Kaymakamlığına yardım talebinde bulunan Baba Ramiz Çakır, emekli maaşı olduğu gerekçesiyle yardım alamadıklarını belirtti. Mağdur duruma düştüklerini söyleyen Emine Çakır: ’’Komşunun evinde yangın çıktığı sıra biz uyuyorduk. Yangın daha sonra bizim eve de sıçramış. Bizi o yangından komşularla polisler kurtardı. Hastanede tedavi olduktan sonra 2 ay kızımızın evinde kaldık. Valiliğe, Belediyeye, Kaymakamlığa yardım başvurusunda bulunduk. Fakat hiçbir destek alamadık Devletimizden yardım bekliyoruz.’’ şeklinde konuştu. Emekli kır bekçisi Ramazan Çakır: ‘’ Biz uyurken evimizde yangın çıkmış. Gözümüzü açtığımızda her yerden üzerimize ateşler düşüyordu. Emekli olduğum için hiçbir kurumdan yardım alamadık. Dışarda kaldık, mağduruz. Yetkili kişilerden yardım talep ediyoruz.’’ şeklinde konuştu. Üniversite öğrencisi oğulları Salih Çakır:’’ Valiliğe kadar her yerden yardım talep etmemize rağmen hiçbir yerden sonuç alamadık. Bizler de herkes kadar bu ülkenin vatandaşlarıyız. Devletimizin sesimizi duyup bize sahip çıkmasını istiyoruz.’’ şeklinde konuştu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Tarım Bakanlığı vatandaşı kandıranları açıkladı…
E-Bülten Kayıt
AYVALIK NÖBETÇİ ECZANELER

AYSUN ECZANESİ - (Kırım Aysun )
Altınova Mah. Cumhuriyet Cad. 2. Sok. 88/A (Pazar Yeri Karşısı) Ayvalık, Balıkesir
02663383033

DENİZ ECZANESİ - (Öztürk Naile Nurşin )
Küçükköy Mah. Maraşel Fevzi Çakmak Blv. 3 Akdoğan Apt. Sarımsaklı, Ayvalık, Balıkesir
02663241355

ETHEMİN ECZANESİ - (Öztolan İbrahim Ethem )
Fevzipaşa – Vehbibey Mah. Talatpaşa Cad. 46 Ayvalık, Balıkesir
02663121970

ARŞİV ARAMA