GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-09-2019 13:36

Ayvalık'ta Korkutan Yangın

Dün Ayvalık'ta yaşanan orman yangını Muratreis Küçükköy bölgesinde kısa süreli panik yaşanmasına sebep oldu.

Ayvalık'ta Korkutan Yangın

Dün Ayvalık'ta yaşanan orman yangını Muratreis Küçükköy bölgesinde kısa süreli panik yaşanmasına sebep oldu. Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde arıcıların kovan tütsüleme işlemi sırasında yaşanan orman yangını itfaiyenin ve orman illetme görevlilerinin müdahale etmesiyle kısa sürede söndürüldü.

İtfaiyenin Müdahalesi

Balıkesir Ayvalık'ta meydana gelen orman yangını, Ayvalık itfaiyesi ile Orman Bakım Şefliği ekipleri tarafından söndürüldü. Kısa sürede söndürülen yangın, 50 kadar çam ağacının zarar görmesine ve 2 dönümlük arazinin yanmasına sebep oldu.

Yangın Nasıl Ortaya Çıktı

Dün akşam saatlerinde yaşanan olayın arıcılık çalışması sırasında gerçekleştiği iddaa edildi. Edinilen bilgiye göre, Ayvalık, Küçükköy Beldesi'nin sınırlarında bulunan Şeytan Sofrası mevkii üzerinde, Muratreis'de orman yangını meydana geldi. Olayı görenlerin anlattıklarına göre; O bölgede arıcılık yapan kişiler bulunuyordu. Arıcılık yapan kişiler, ormanlık bölgede bulunan kovanlardan bal alıyorlardı. Arıcıların kovanların içinde bulunan balı almaları için kovanların üst kısımlarını ısıtmaları gerekiyordu. Isıtma sırasında ateş parçalarının yerde bulunan kurumuş otlara sıçramasıyla yangının başladığı açıklandı. Bölgenin o sırada yoğun rüzgarlı olduğu ve bu nedenle rüzgarın etkisiyle ateşin hızlı bir şekilde yayıldığı söylendi. Arıcılar kovanlara tütsü yaparken ortaya çıktığı anlaşılan yangının kısa sürede büyümesi paniğe yol açtı.

2 Dönümlük Arazide Zarar Var

Edremit Orman İşletme Müdürlüğü konuyla ilgili açıklama yaparak 50 adet çam ağacının yandığını belirtti. Ekiplere hızlı bir şekilde bilgi verildiğini açıklayan yetkililer, Balıkesir İtfaiyesinin en kısa sürede yangının bulunduğu ormanlık mevkiye ulaşıp, yangının kontrol altına alındığını açıkladılar. Ormanlık alanda yaklaşık olarak iki dönümlük araziye zarar veren yangında, elli kadar da çam ağacı yandı. Olayla ilgili görgü tanıklarının ifadesi alınırken, Ayvalık Cumhuriyet Savcılığı olaya yönelik takip kararı vererek soruşturma başlattı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Tarım Bakanlığı vatandaşı kandıranları açıkladı…
E-Bülten Kayıt
AYVALIK NÖBETÇİ ECZANELER

AYSUN ECZANESİ - (Kırım Aysun )
Altınova Mah. Cumhuriyet Cad. 2. Sok. 88/A (Pazar Yeri Karşısı) Ayvalık, Balıkesir
02663383033

DENİZ ECZANESİ - (Öztürk Naile Nurşin )
Küçükköy Mah. Maraşel Fevzi Çakmak Blv. 3 Akdoğan Apt. Sarımsaklı, Ayvalık, Balıkesir
02663241355

ETHEMİN ECZANESİ - (Öztolan İbrahim Ethem )
Fevzipaşa – Vehbibey Mah. Talatpaşa Cad. 46 Ayvalık, Balıkesir
02663121970

ARŞİV ARAMA