GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-10-2019 15:26

İlginç İddia Balıkesir Şehir Hastanesi Fay Hattının Yanında İnşa Edilmiş

CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin demecinde Balıkesir’e yeni inşa edilen şehir hastanesinin fay hattının yanından geçtiğini söyleyerek...

İlginç İddia Balıkesir Şehir Hastanesi Fay Hattının Yanında İnşa Edilmiş

CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin demecinde Balıkesir’e yeni inşa edilen şehir hastanesinin fay hattının yanından geçtiğini söyleyerek olası bir depremde sıkıntılı sonuçlara yol açabileceğini söyledi. Fay hattına inşa edilen hastanenin ne kadar sağlam yapılsa da yine de hasar alma ihtimalinin yüksek olduğunu söyledi.

CHP Balıkesir milletvekili ve TBMM İç İşleri Komisyonu üyesi olan Ensar Aytekin, Balıkesir Şehir Hastanesiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Aytekin, iki bin yıldır hareketsiz olan fay hattının şehir hastanesinin yanından geçtiğini ve olası depremde büyük bir hasarın oluşabileceğini belirtti. Konuyu meclis gündemine taşıdı. Buna göre fay hattı her bin yılda bir harekete geçiyor ve ciddi depremler yaratıyor. Fay hattı iki bin yıldır hareketsiz bu nedenle de deprem olma olasılığı hayli yüksek. Aytekin ayrıca Gökçeyazı Fay Hattı’nda oluşabilecek olası bir depremde Merkez Havalimanı’nın da hasar görebileceğini belirtti.

Ensar Aytekin’den Önemli Açıklama

CHP’li Aytekin 1999 depreminde yaşanan acılardan sonra doğru dürüst önlem alınmadığını ve deprem bilincinin oluşmadığını belirtti. İstanbul’da geçen hafta yaşanan 6 büyüklüğündeki depremde insanların bilinç seviyelerin yeterli olmadığını ve koordinasyon eksikliğine dikkat çekti. Olası bir depremde hastane gibi önemli bir kamu kurumunun hasar görmesinin büyük kayıplara yol açacağı belirtildi.

Aytekin ayrıca doğa karşısında gücümüz olmadığını belirterek ülkemizde rant nedeniyle deprem konusuna yeterince eğilim gösterilmediğini belirtti. Gökçeyazı Fay Hattının 6.8 kilometre uzunluğunda olduğunu ve 2000 yıldır harekete geçmediğini belirterek tehlikenin kağıda olduğunu belirtti. Hastanenin yapıldığı arazide zemin sorunları olduğu bilindiğini ve su çıktığını belirtti. Jeoloji Mühendisleri inşadan önce buna karşı çıkmasına rağmen yöneticiler bunu mesnetsiz bir karşı çıkış olduğunu belirttiler.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Tarım Bakanlığı vatandaşı kandıranları açıkladı…
E-Bülten Kayıt
AYVALIK NÖBETÇİ ECZANELER

AYSUN ECZANESİ - (Kırım Aysun )
Altınova Mah. Cumhuriyet Cad. 2. Sok. 88/A (Pazar Yeri Karşısı) Ayvalık, Balıkesir
02663383033

DENİZ ECZANESİ - (Öztürk Naile Nurşin )
Küçükköy Mah. Maraşel Fevzi Çakmak Blv. 3 Akdoğan Apt. Sarımsaklı, Ayvalık, Balıkesir
02663241355

ETHEMİN ECZANESİ - (Öztolan İbrahim Ethem )
Fevzipaşa – Vehbibey Mah. Talatpaşa Cad. 46 Ayvalık, Balıkesir
02663121970

ARŞİV ARAMA