SİYASET
Giriş Tarihi : 23-05-2020 18:49

Kılıçdaroğlu'ndan Ramazan Bayramı mesajı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir ileti yayımladı.

Kılıçdaroğlu'ndan Ramazan Bayramı mesajı

Mesajında, COVID-19'un tesirlerine değinen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "COVID-19 salgını, ramazan ayını huzur ve güven içinde geçirmemizi engelledi, dini ve beşeri ananelerimizi bile değiştirdi. Ancak salgın, bu mukaddes ayın sabır, bağışlama, bereket, iman, paylaşma ve adaletle aynı olması şart olan hayatımızın ne kadar ehemmiyetli olduğunu da gösterdi. Salgın sebebiyle daha da ağırlaşan ekonomik buhranın, yüzbinlerce ailemiz üzerindeki tesirini azaltmaya çalıştık. Kimsenin yoksunluğunu ve fakirliğini teşhir etmeme, 'Bir elin verdiğini diğer elin görmediği' bir anlayışla hareket ettik." ifadelerini kullandı.

"Hayırseverlerin sayısı arttı, yardımların bereketi çoğaldı"

Ramazan ayının ruhuna ve sosyal devlet ilkesine uygun olarak kimseyi ötekileştirmediklerini ve yardımlarda kimseyi ötelemeyip iltimas etmediklerini ifade eden Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

"CHP'li belediyelerin bu yardımlaşma ve dayanışma uygulamaları, yurttaşlarımızın güvenini kazandı, güven arttıkça hayırseverlerin sayısı arttı, yardımların bereketi çoğaldı. Dünyaya örnek olan bu dayanışmanın, Türkiye'nin güzel, huzurlu ve mutlu geleceğini müjdelediğini biliyorum.

Hangi görüşten olursa olsun milyonlarca yurttaşımızın 'hakkın, hukukun ve adaletin' hakim olduğu bir Türkiye hedefine doğru, hep beraber yürümekte olduğunu, 'Haksızlık karşısında susan dilsiz iblistir. Biz susmayacağız.' diyenlerin çoğaldığını görüyorum. Bu duygularla Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm silah arkadaşlarını, terör örgütlerine karşı mücadelede şehit düşen güvenlik güçlerimizi rahmetle anıyorum.

Salgına karşı olağandışı bir gayretle mücadele eden sıhhat çalışanlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Güvenlik güçlerimiz, apartman görevlilerimiz, kuryelerimiz, bakkallarımız, PTT çalışanlarımız başta olmak üzere salgın süresince da işbaşı yapan tüm emekçilerimizin, tüm milletimizin Ramazan Bayramı'nı kutluyorum. Sevginin, saygının, sulh ve kardeşliğin hakim olduğu nice bayramlara."

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Tarım Bakanlığı vatandaşı kandıranları açıkladı…
E-Bülten Kayıt
AYVALIK NÖBETÇİ ECZANELER

AYSUN ECZANESİ - (Kırım Aysun )
Altınova Mah. Cumhuriyet Cad. 2. Sok. 88/A (Pazar Yeri Karşısı) Ayvalık, Balıkesir
02663383033

DENİZ ECZANESİ - (Öztürk Naile Nurşin )
Küçükköy Mah. Maraşel Fevzi Çakmak Blv. 3 Akdoğan Apt. Sarımsaklı, Ayvalık, Balıkesir
02663241355

ETHEMİN ECZANESİ - (Öztolan İbrahim Ethem )
Fevzipaşa – Vehbibey Mah. Talatpaşa Cad. 46 Ayvalık, Balıkesir
02663121970

ARŞİV ARAMA