GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-03-2019 22:53   Güncelleme : 19-07-2019 10:39

TEMA’yı Ziyaret Eden Tellioğlu: ‘’Hayalimizde Daha Yeşil Bir Karesi Var’’

Cumhuriyet Halk Partisi ve İyi Partinin ortak adayı Karesi Belediye Başkan Adayı Levent Tellioğlu seçim süreci kapsamında, partililer ve belediye meclis üyesi adaylarıyla birlikte TEMA’nın Balıkesir il temsilciliğine ziyarette bulundu.

TEMA’yı Ziyaret Eden Tellioğlu: ‘’Hayalimizde Daha Yeşil Bir Karesi Var’’

Tellioğlu TEMA il temsilcisi Metin Kunter ile Tema Evi’nde görüşerek Karesi’yi daha yeşil bir ilçe haline getirecek çalışmalar hakkında bilgi edindi.

Cumhuriyet Halk Partisi ve Millet İttifakı Karesi Belediye Başkan Adayı Levent Tellioğlu seçim projeleri dahilinde, partililer ve belediye meclis üyesi adaylarıyla beraber TEMA Vakfı Balıkesir il temsilciliğe ziyarette bulundu. Millet İttifakı adayı Tellioğlu TEMA il temsilcisi Kunter ile Karesi’yi daha yeşil bir ilçeye dönüştürmek için yapılacak projeler hakkında Tema Evi’nde görüşerek bilgi aldı.

Levent Tellioğlu’nun geçmiş yıllarda TEMA vakfına bulunduğu katkılarından ötürü teşekkür eden TEMA il Temsilcisi Metin Kunter: ‘’Tellioğlu’nun tekrar seçilmesi durumda katkılarının devam edeceğinden hiçbir kuşkularının olmadığını belirtti. Yerel Seçimlere katılan bütün belediye başkan adaylarının görevde kaldıkları süre boyunca ormanı, toprağı, havayı ve iklimi koruyucu politikaların öncelikleri olması gerektiğini belirten TEMA temsilcisi Kunter, belediye yönetimleri için Ekosiyaset Belgesi’ni hazırladı. İklim dostu, ekosistemin bütünlüğüne önem veren, sağlıklı kentler için belediye meclislerinin atması gereken adımları sürdürülebilir yaşam ilkesi gereğince özetleyen belgenin duyurusu bir basın toplantısıyla yapılmıştı. Bütün belediye başkan adaylarına kılavuz olması için bu belgeyi paylaşıyor ve bütün adayları doğayı korumayı şehir planlamasının merkezine koyan doğa dostu başkanı taahhütnamesini imzalamaya davet ediyoruz.‘’ diye ekledi.

CHP’li Karesi Belediye Başkan Adayı Levent Tellioğlu TEMA Vakfı’nın çok büyük bir önemi sahip olduğunu ve daha yeşil ve sağlıklı bir Karesi için yapılacak çalışmalarda projelerde ortak kararlar almak istediklerini açıkladı. Millet İttifakı Adayı Tellioğlu: ‘’Karesi’nin mevcut yeşil alan miktarı yüzde 2.7 ve Karesi için bu miktar çok düşük. Huzurlu ve sağlıklı bir hayat sürmek için yeşil alanların varlığı büyük önem taşımaktadır. Halkımızın desteğiyle 1 Nisan günü belediye seçimlerini kazanırsak TEMA ile ortak yürüteceğimiz çalışmaları hızlı bir şekilde başlatacağız. Karesi’yi yeşil bir ilçe yapmak en büyük hayalimiz.‘’dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Tarım Bakanlığı vatandaşı kandıranları açıkladı…
E-Bülten Kayıt
AYVALIK NÖBETÇİ ECZANELER

ARŞİV ARAMA