KÜLTÜR SANAT
Giriş Tarihi : 21-03-2019 16:44   Güncelleme : 24-03-2019 10:01

"Sanatla Beraberiz’", ‘’Hayatın İçindeyiz’’ Konulu Sergi Açıldı

‘’Sanatlar Beraberiz’’, ‘’Hayatın İçindeyiz’’ konulu sergi Balıkesir Altıeylül İlçesi Halk Eğitim Merkezi ve İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Altıeylül Toplum Ruh Sağlığı Merkezi tarafından törenle birlikte ortaklaşa düzenlendi.

’Hayatın İçindeyiz’’, ‘’Sanatla Beraberiz’’ konulu sergi Balıkesir Altıeylül İlçesi Halk Eğitim Merkezi ve İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Altıeylül Toplum Ruh Sağlığı Merkezi tarafından törenle birlikte ortaklaşa düzenlendi. Altıeylül Halk Eğitim Merkezi ve Altıeylül Toplum Ruh Sağlığı Merkezi tarafından ortaklaşa düzenlenen ‘’Hayatın İçindeyiz’’ , ‘’Sanata Beraberiz’’ temalı sergi Güzel Sanatlar Galerisi Sergi Salonunda açıldı. Akşam Sanat Okulu ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü Süreyya Eray: ‘’2014 yılından bu yana yaygın eğitim hizmeti vermekte olan Altıeylül Halk Eğitim Merkezi ve İlimizin Büyükşehir olmasıyla birlikte kurulan İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı Altıeylül Toplum Ruh Sağlığı Merkezi 2016 yılından itibaren çeşitli alanlarda ortak kurslar düzenlemektedir. Bu yıl ahşap boyama, takı tasarım, drama ve resim alanlarında verilen kurslardan, Ekim ayından itibaren yaklaşık 40 hastamız faydalanıyor. Eğitmenlerimiz kursiyerlerin el becerilerini geliştirmekle beraber, doktorlarımızla uyum içinde çalışarak hastalarımızın kendi varlığını ruhen ve bedenen daha iyi hissetme, yaşama farklı bakış açılarından bakabilmeye ve kendilerini bütün yönleriyle ifade edebilme becerilerini geliştirebilmeleri için sanatı farklı bir amaçla kullanmaktadırlar. Verilen kurslar sonrasında kişilerin iletişim ve sosyal adaptasyonlarında olumlu neticeler aldık’’ diye belirtti.

Altı Eylül Toplum Ruh Sağlığı Merkezi sorumlusu Dr. Cihad Yükselir: ‘’2018’in Eylül ayında açılan Toplum Ruh Sağlığı Merkezi aktif 420 hastaya hizmet vermektedir. Hastalarımızın hayatın hep içinde olmaları hedefiyle  sanatı bir yaşam nefesi olarak görüp,  ruhen ve bedenen iyi hissetmeleri için ebru, drama, ahşap boyama ve takı tasarım kurslarını eğitim merkezimizde veriyoruz.  Hastalarımızı topluma geri kazandırma açısından büyük önem taşıyan kurslarımız sayesinde büyük bir yol kat ettik.’’ diye konuştu.

Serginin açılışını Vali Ersin Yazıcı’nın eşi Hanife yazıcı, Altıeylül Kaymakamı Dr. Oktay Kaya ve İl Kültür Müdürü Mustafa Çatlı birlikte yaptılar. Açılışı yoğun ilgi gören sergi 3 gün boyunca devam edecek.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Tarım Bakanlığı vatandaşı kandıranları açıkladı…
E-Bülten Kayıt
AYVALIK NÖBETÇİ ECZANELER

AYSUN ECZANESİ - (Kırım Aysun )
Altınova Mah. Cumhuriyet Cad. 2. Sok. 88/A (Pazar Yeri Karşısı) Ayvalık, Balıkesir
02663383033

DENİZ ECZANESİ - (Öztürk Naile Nurşin )
Küçükköy Mah. Maraşel Fevzi Çakmak Blv. 3 Akdoğan Apt. Sarımsaklı, Ayvalık, Balıkesir
02663241355

ETHEMİN ECZANESİ - (Öztolan İbrahim Ethem )
Fevzipaşa – Vehbibey Mah. Talatpaşa Cad. 46 Ayvalık, Balıkesir
02663121970

ARŞİV ARAMA