GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-03-2019 21:15   Güncelleme : 21-03-2019 21:15

Vali Yazıcı: ‘’ Yaşlılarımızın Yeri Hürmet Makamıdır’’

Yaşlılara Saygı Haftası sebebiyle Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı bir mesaj yayımladı

Vali Yazıcı: ‘’ Yaşlılarımızın Yeri Hürmet Makamıdır’’

Yaşlılara Saygı Haftası sebebiyle Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı bir mesaj yayımladı. Yayımladığı mesajda Vali Ersin Yazıcı: ‘’ Yaşlılara sevgi ve saygı Türk Kültürü’nün vazgeçilmez özelliklerinden biridir. ‘’ dedi

Yaşlılara sahip çıkıp onlarla ilgilenmenin toplumdaki her bir bireyin vatandaşlık görevi olduğunu belirten Vali Yazıcı: ‘’Geçmiş ile günümüz arasında köprü kuran yaşlılarımızın hak ettikleri saygıyı kazanmaları geleceğimizin inşasında büyük bir öneme sahip olup, hayat tecrübeleri ve bilgi birikimleri bizler için geleceğe ışık tutan eşsiz bir kaynaktır.’’ şeklinde konuştu.

Türk Kültüründe yaşlı insanların ayrı bir yeri ve değeri olduğunu söyleyen Vali Yazıcı: ‘’ Milletimiz toplumsal huzuru milli birlik ve sosyal yardımlaşma olgusunu, küçüklere sevgi büyüklere saygı anlayışıyla güçlü tutmayı başarmıştır. Bizleri yetiştirip bu gülere gelmemizi sağlayan yaşlılarımıza gereken sevgi ve saygıyı göstermeliyiz.’’ şeklinde konuştu.

Büyüklerine sahip çıkıp onları gözeten toplumların medeniyeti yakalamış toplumlar olduğunu dile getiren Vali Yazıcı: ‘’ Yaşlılarımız bize hayatın her anında yarınları gösteren en iyi gerçektir. Yaşlıların mağdur olmaması için üzerimize düşen görevleri itina ile yerine getirmeliyiz. Yaşlılarına yapılan hizmetlerin çeşitliliğini ve kalitesini artırmaya yönelik devletimiz tarafından çalışmalar yapılmaktadır. Yaşlıların sorunlarını çözmek, layık oldukları yerlere gelmek için çalışmak sadece devletin işi değil bütün toplumun işidir.’’ şeklinde konuştu.

Toplumların zenginliği olan yaşlıların huzurlu ve refah içinde yaşayabilmesi için gerekli çaba ve gayretlerin devam edeceğini belirten Vali Yazıcı: ‘’ Bugünlere gelmemiz için fedakarlık gösteren ülkemizin geleceğinin teminatı olan yaşlılarımızın ‘’ Yaşlılara Saygı Haftasını’’ en içten duygularımla kutluyorum.’’ şeklinde konuştu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Tarım Bakanlığı vatandaşı kandıranları açıkladı…
E-Bülten Kayıt
AYVALIK NÖBETÇİ ECZANELER

AYSUN ECZANESİ - (Kırım Aysun )
Altınova Mah. Cumhuriyet Cad. 2. Sok. 88/A (Pazar Yeri Karşısı) Ayvalık, Balıkesir
02663383033

DENİZ ECZANESİ - (Öztürk Naile Nurşin )
Küçükköy Mah. Maraşel Fevzi Çakmak Blv. 3 Akdoğan Apt. Sarımsaklı, Ayvalık, Balıkesir
02663241355

ETHEMİN ECZANESİ - (Öztolan İbrahim Ethem )
Fevzipaşa – Vehbibey Mah. Talatpaşa Cad. 46 Ayvalık, Balıkesir
02663121970

ARŞİV ARAMA